Rozpoczynamy rozgrywki Ostrołęckiej Ligi Tenisowej w sezonie 2021r.

Ze względu na pandemię zeszłoroczne rozgrywki nie doszły do skutku, co jak widać wpłynęło na głód gry u zawodników, gdyż na starcie zameldowała się rekordowa ilość 42 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy szczeble ligowe.

W rozgrywkach weźmie udział również pięć Pań!

W I lidze udział weźmie 12 zawodników, w II lidze 14 zawodników, oraz w III lidze 16 zawodników i zawodniczek.

Rozgrywki I i II ligi rozgrywane na zasadzie meczu każdy z każdym, natomiast rozgrywki III ligi podzielone zostały na dwie grupy, w których najpierw obowiązuje system mecz każdy z każdym, następnie dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych grup utworzy grupę finałową gdzie powtórnie zagramy systemem każdy z każdym tym samym wyłaniając zwycięzcę rozgrywek. Zarówno zwycięzca jak i zawodnik, który ukończy rozgrywki na miejscu drugim uzyskują bezpośredni awans do ligi II, zawodnik z miejsca numer 3 rozegra mecz barażowy o awans do II ligi z 12 zawodnikiem ligi II.

Zawodnicy z miejsc 11 i 12 I ligi spadają do ligi II, zawodnik z miejsca 10 rozgrywa mecz barażowy o utrzymanie z 3 zawodnikiem II ligi.

Zawodnicy z miejsc 13 i 14 II ligi spadają do ligi III, zawodnik z miejsca 12 rozgrywa mecz barażowy o utrzymanie z 3 zawodnikiem III ligi.

Zawodnicy z miejsc 1 i 2 II ligi uzyskują bezpośredni awans do ligi I. Zawodnik z miejsca 3 II ligi rozegra mecz barażowy o awans do ligi I z 10 zawodnikiem ligi I.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom przypominamy o zapoznaniu się z regulaminem rozgrywek i bezwzględnym jego przestrzeganiem, jak również o konieczności uiszczenia wpisowego w wysokości 80zł przed startem rozgrywek, w terminie do 08.06.2021r.

Nr konta podany jest na naszej stronie w zakładce kontakty lub regulamin OLT

Lista kontaktów oraz terminarz rozgrywek dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „LIGA OLT”.

Dodaj komentarz