Boryszewski najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Zwycięstwem Rafała Boryszewskiego zakończyła się rywalizacja juniorów w mistrzostwach miasta Ostrołęki w tenisie ziemny. Zmagania wystartowały na kortach ziemnych przy ulicy Hallera, ale ze względu na opady deszczu zostały przeniesione do hali w Wojciechowicach.

W niedzielny poranek na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 od samego rana do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych młodzieżowej i mini tenisie. Rekordowa liczba 19 uczestników z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Zabieli oraz Olszewo-Borek dzielnie walczyła między sobą oraz z pogodą, która tego dnia niestety nie rozpieszczała.

W pewnym momencie bardzo silne opady zmusiły organizatorów turnieju, aby przenieść rywalizację na halę sportową przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach. Celem było dokończenia gier oraz wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

W turnieju mini tenisa niezwykle zacięte mecze pod okiem sędziów: Jakuba Noska i Jordana Czapskiego stoczyli: Julia Deptuła (Kadzidło), Julian Żerański (Ostrołęka), Borys Michalik (Ostrołęka), Joanna Tyszka (Zabiele), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Paulina Bieżuńska (Ostrołęka), Filip Techmański (Olszewo-Borki). Królem i zwycięzcą rywalizacji okazał się Adam Dzieniszewski, który w bardzo zaciętym meczu finałowym pokonał Jakuba Bieżuńskiego 10:6, a trzecie miejsce zajął Borys Michalik wyprzedzając o włos Paulinę Bieżuńską.

W rywalizacji młodzieżowej pod okiem sędziów: Leszka Bieżuńskiego, Bogdana Knapa, Rafała Wyrębka i Tomasza Kani wzięli udział: Cyprian Łukaszewski (Kadzidło), Rafał Boryszewski (Ostrołęka), Agata Dębek (Ostrów Mazowiecka), Sandra Werner (Ostrów Mazowiecka), Emilia Pecura ( Ostrów Mazowiecka), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Maciej Parapura (Ostrów Mazowiecka), Paweł Szulborski (Ostrów Mazowiecka), Michał Kosek (Ostrołęka), Michał Brodacki (Ostrołęka).

Po rywalizacji w dwóch grupach do półfinałów awansowali zwycięzcy grup Rafał Boryszewski i Michał Brodacki oraz zawodnicy z drugich miejsc grupowych: Agata Dębek i Jakub Bieżuński. Wyniki półfinałów: Michał Brodacki – Agata Dębek 7:2 7:1 oraz Rafał Boryszewski – Kuba Bieżuński 7:1 7:4. Finał pomiędzy Rafałem Boryszewskim i Michałem Brodackim był bardzo zacięty a losy pierwszego seta ważyły się raz w jedną raz w drugą stronę, ostatecznie górę wzięło doświadczenie zdobyte już w rozgrywkach z seniorami Rafała Boryszewskiego, który zwyciężył 8:6, 7:4 zdobywając w ten sposób tytuł Młodzieżowego Mistrza Ostrołęki w tenisie ziemnym.

Następnie wręczono nagrody wszystkim uczestnikom obu turniejów. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Dodaj komentarz