Czapski obronił tytuł mistrza Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Nie było niespodzianki w tenisowych mistrzostwach Ostrołęki w tenisie ziemnym. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera zwyciężył Jordan Czapski broniąc po raz kolejny tytuł mistrza naszego miasta. W finałowym meczu pokonał pewnie Adama Ołowskiego 9:3.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych tenisiści w ciągu kilkunastu godzin rozstrzygnęli rywalizację w jednej z najważniejszych tenisowych imprez w sezonie. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera kibice byli świadkami ciekawych konfrontacji, ale prymat w mieście zachował Jordan Czapski, który pewnie wygrał kolejne mecze w drodze po złoto.
W pierwszej rundzie lider ostrołęckiego rankingu open miał wolny los. W kolejnym starciu Jordan Czapski pokonał Wiesława Wyszkowskiego 9:2. W ćwierćfinale odniósł pewne zwycięstwo nad Tomaszem Kanią 9:2, a w półfinale pokonał Jakuba Noska 9:0.

Trudniejszą drogę do finału miał Adam Otłowski, który również był rozstawiony z wolnym losem w pierwszej rundzie. W drugim pojedynku odniósł zwycięstwo nad Piotrem Szczepankiem 9:0, w ćwierćfinale wygrał z Jędrzejem Nowakiem 9:3, a w półfinale pokonał Krzysztofa Szkopka 9:7. Na finał i zaciętą batalię o zwycięstwo z Jordanem Czapskim nie starczyło już sił.

Zwycięzcą turnieju pocieszenia okazał się Kamil Piersa, który pokonał Rafała Boryszewskiego i Pawła Kwiatkowskiego. Prawidłowe przeprowadzenie turnieju nadzorowały dwie panie – Agnieszka Murach i Iwona Kwiatkowska. Finałowe spotkanie zostało rozegrane w sobotni wieczór na kortach ziemnych, ale dekoracja najlepszych zawodników została dokonana w obecności wiceprezydenta miasta Ostrołęki Grzegorza Płocha i prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Dariusza Terlikowskiego w niedzielne w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Sponsorem głównym imprezy było Miasto Ostrołęka. Sponsorami dodatkowymi Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz FastDietFood. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Mistrzostwa Ostrołęki były przedostatnią imprezą na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w obecnym sezonie dla seniorów. Do rozegrania pozostaje jeszcze finałowy Masters z udziałem ośmiu najlepszych zawodników rankingu open. Więcej o nim w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Skrócone wyniki rywalizacji w mistrzostwach, ćwierćfinały: Jordan Czapski – Tomasz Kania 9:2, Jakub Nosek – Konrad Czapski 9:4, Adam Otłowski – Jędrzej Nowak 9:5, Krzysztof Szkpek – Bartosz Murach 9:7. Półfinały: Jordan Czapski – Jakub Nosek 9:0, Adam Otłowski – Krzysztof Szkopek 9:7. Finał: Jordan Czapski – Adam Otłowski 9:3.

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Ostrołęki w Tenisie Ziemnym (2.09.2017)

Dodaj komentarz