Prospreco Masters dla Mateusza Matyczaka

Niespodzianką zakończył się finał sezonu na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. W finałowym spotkaniu Prospreco Masters świetnie dysponowany Mateusz Matyczak pokonał dominatora ostrołęckich turniejów Jordana Czapskiego w dwóch setach 6:4 6:3.

Dużo emocji dostarczyły już niedzielne spotkania półfinałowe, w których Jordan Czapski nie bez problemów pokonał Kamila Woźniaka 6:4 4:6 6:3. Z kolei łomżanin Krzysztof Bułkowski musiał uznać wyższość Mateusza Matyczaka 4:6 2:6.

W spotkaniu o trzecie miejsce Kamil Woźniak musiał uznać wyższość Krzysztofa Bułkowskiego 6:7(5) 3:6. W wielkim finale Mateusza Matyczak wygrał z Jordanem Czapskim 6:4 6:3 i po raz pierwszy w swojej karierze wzniósł do góry prestiżowe trofeum.

W finałowej ósemce znaleźli się także: Jakub Nosek, Konrad Czapski, Adam Otłowski i Bartosz Murach, którzy przez trzy dni walczyli na kortach ziemnych przy ulicy Hallera o jak najlepsze wyniki. Wszystkich tenisistów wspólnie nagradzali prezydent miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz prezes zarządu Prospreco Polska Sp. z o.o. Robert Mierzejewski.

Finałowy turniej Prospreco Masters był także okazją do podsumowań wakacyjnych szkoleń tenisa ziemnego przeprowadzonych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe w okresie letnim w mieście i powiecie ostrołęckim. Nagrody zostały wręczone również najlepszym zawodnikom Ostrołęckiej Ligi Tenisa. W pierwszej najlepszymi zawodnikami byli: Jordan Czapski, Mirosław Mazuch i Kamil Woźniak.

W drugiej lidze najlepsze wyniki osiągnęli: Francois Legal, Tomasz Pakieła i Roman Szkopek, dlatego w kolejnym sezonie otrzymają swoją szansy gry w tenisowej elicie. Organizatorem wszystkich imprez było Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe, a patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.