Podsumowanie rozgrywek Ostrołęckiej Ligi Tenisowej

W ubiegłą niedzielę tj. 18.09.2022r. odbyło się podsumowanie rozgrywek Ostrołęckiej Ligi Tenisowej, podczas którego wręczone zostały statuetki oraz nagrody dla najlepszych zawodników na poszczególnych szczeblach ligowych. W rozgrywkach łącznie udział wzięło 49 zawodników i zawodniczek. Bardzo cieszy stale rosnąca frekwencja w rozgrywkach oraz ich coraz wyższy poziom sportowy.

 

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja toczyła się na 3 szczeblach ligowych tj. 1 Liga, 2 Liga i 3 Liga. Triumfatorem 3 ligi – debiutant, Karol Grzyb, który przez całe rozgrywki potwierdził dobrą dyspozycję i gotowość do gry na wyższym szczeblu ligowym, odnosząc komplet zwycięstw zarówno w fazie zasadniczej jak i fazie play-off. Wielkie brawa. na drugim miejscu uplasował się Tadeusz Siwik, który tym samym wraca do 2 ligi po ubiegłorocznym spadku. 3 miejsce dające prawo gry w barażu o awans do 2 ligi dla dla Adama Żbikowskiego. Adam w meczu barażowym zmierzy się z Romanem Szkopkiem. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. W rozgrywkach 2 ligi triumfował nasz klubowy kolega, a zarazem Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego – Rafał Wyrębek.

 

Nagrodę dla zwycięzcy 2 ligi w postaci filtra do wody pitnej Kryształ B ECO o wartości 530zł wręczył Piotr Szczepanek WWW.AQUAPAN.PL regionalny dystrybutor producenta filtrów i stacji uzdatniania wody AQUAPHOR”. Drugie miejsce i bezpośredni awans do tenisowej elity dla Maćka Kurowickiego. Podium zamyka Marcin Jasionek, który o prawo gry w 1 lidze powalczy w meczu barażowym, w którym to przyjdzie mu rywalizować z Bugumiłem Podolakiem. Zapowiada się zacięta rywalizacja. Z drugiej ligi spadają Maciej Kazłowski i Artur Mikołajczyk.

 

W 1 lidze podobnie jak w roku ubiegłym triumfował Bartosz Murach, tym razem jednak zwycięstwo nie przyszło mu tak łatwo. W decydującym o zwycięstwie w całych rozgrywkach meczu pokonał po 3 setowej batalii Kamila Woźniaka, który ostatecznie uplasował się na miejscu numer 2. Ostatnie miejsce na pudle dla Jordana Czapskiego. Do drugiej ligi spadają Piotr Charyton oraz Marek Dawidczyk.

 

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich uczestników za podjętą rywalizację. Do zobaczenia w kolejnej edycji. Komplet wyników oraz ligowe tabele dostępne na naszej stronie tenis-otsroleka.pl w zakładce Liga.

Dodaj komentarz