Mistrzostwa Miasta Ostrołęki dla dzieci i młodzieży w kategoriach

W niedzielę – 18 września 2022r. na kortach MZOS-TiIT w Ostrołęce rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Ostrołęki dla dzieci i młodzieży w kategoriach: p

– pomarańczowej (do lat 10)

– zielonej (do lat 12)

– młodzieżowej (do lat 16)

Turniej objął swoim patronatem Pan Łukasz Kulik – Prezydent Miasta Ostrołęki a nagrody ufundowało Miasto Ostrołęka

Tego dnia w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło łącznie do rywalizacji 24 młodych adeptów tenisa ziemnego, a co warte podkreślenia niektórzy zawodnicy podjęli się rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych

W kategorii pomarańczowej najlepsza okazał się nasza bardzo zdolna młoda tenisistka Lila Gumkowska pokonując w finale Artura Cieślika, w kategorii zielonej zwyciężył Julian Żerański pokonując w finale Lilę Gumkowską, natomiast w kategorii młodzieżowej zwyciężył Szymon Klewicki wygrywając w finale z Kubą Bieżuńskim i tym samym 2 letnia passa Kuby bez porażki w turnieju młodzieżowym została przerwana. Młodzi zawodnicy i zawodniczki stworzyli wspaniałe widowisko dla licznie zgromadzonych kibiców. Nagrody w imieniu Prezydenta Miasta Ostrołęki, wręczyła radna Klubu „Ostrołęka dla Wszystkich” Ewa Szatanek.

Warte podkreślenia jest, że zwycięzca kategorii zielonej Julek Żerański tuż przed turniejem wygrał bieg w swojej kategorii wiekowej w Półmaratonie Kurpiowskim na dystansie 2 km, a po zwycięskim biegu rozegrał turniej w dwóch kategoriach wiekowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, trenerom (w szczególności Krzysztof Chełstowski ) oraz rodzicom za wspaniałą atmosferę podczas turnieju i poświęcony czas, zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe w następnym sezonie.

Poniżej skrócone wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach.