Zakończyliśmy rozgrywki Ostrołęckiej Ligi Tenisa w sezonie 2021r.

Bartek Murach mistrzem 1LIGI, Piotr Charyton mistrzem 2 LIGI, Adrian Mielnicki mistrzem 3 LIGI.

W rozgrywkach w sumie udział wzięło 42 zawodników i zawodniczek. Szczególne brawa dla wszystkich Pań, które podjęły wyzwanie, dzielnie rywalizując z mężczyznami. W 1 lidze rozgrywki zdominowało zgodnie z przewidywaniami trzech panów tj. Bartosz Murach, Jordan Czapski oraz Kamil Woźniak. Ostatecznie najlepszy okazał się Bartek, który w tym sezonie ma wyraźną wzwyżkę formy.

 

Warty podkreślenia jest fakt, iż Bartosz pokonał wszystkich swoich rywali tracąc w całych rozgrywkach tylko jednego seta !!! Drugie miejsce przypadło Jordanowi Czapskiemu, który mimo absencji turniejowej utrzymuje dobrą formę. Podium zamyka Kamil Woźniak.

Do drugiej ligi spadają Adam Sado oraz Paweł Murach. Paweł przegrał nie tyle z rywalami, a z kontuzją, pomimo której próbował ukończyć rozgrywki. W meczu barażowym o utrzymanie w 1 lidze rywalizować będzie Boguś Podolak. Równie ciekawie sytuacja wyglądała w rozgrywkach 2 ligi. Zobaczyliśmy tu zaciętą rywalizację do ostatniego meczu, ostatecznie mistrzem został Piotr Charyton, który w bezpośredniej walce o tytuł pokonał Krzysztofa Brakonieckiego.

Obaj Panowie tym samym zapewnili sobie awans do 1 ligi. Walka o ostatnie miejsce na podium, a zarazem przepustkę do gry w barażu o awans do elity, była jeszcze bardziej zażarta, ostatecznie prawo to zapewnił sobie Marcin Laskowski, którego przeciwnikiem w meczu barażowym będzie wspomniany wcześniej Bogumił Podolak. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Do 3 ligi spadają Tadeusz Gumkowski oraz niezniszczalny weteran Ostrołęckich kortów Pan Jędrzej Nowak. W meczu barażowym o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy rywalizować będzie Tadeusz Siwik. W 3 lidze mistrzem Adrian Mielnicki, który bezapelacyjnie zwyciężył całe rozgrywki, demolując wręcz swoich przeciwników w fazie finałowej. Drugie miejsce na podium, i zarazem bezpośredni awans do 2 ligi dla Macieja Kazłowskiego. Ostatnie miejsce na podium, a zarazem prawo gry w meczu barażowym o awans do 2 ligi wywalczył Artur Mikołajczyk.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za rywalizację i udział w rozgrywkach. Bardzo cieszy fakt, iż rozgrywki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich poziom stale rośnie. Poniżej tabela 1, 2, oraz 3 ligi.

1 LIGA
1. Bartosz Murach 32
2. Jordan Czapski 28
3. Kamil Woźniak 27
4. Rafał Boryszewski 21
5. Mirosław Mazuch 20
6. Krzysztof Bułkowski 18
7. Konrad Czapski 14
8. Marek Dawidczyk 14
9. Tomasz Pakieła 9
10. Bogumił Podolak 7 ( baraż )
11. Paweł Murach 5 ( spadek )
12. Adam Sado 3 ( spadek )

 

2 LIGA
1. Piotr Charyton 35 ( awans )
2. Krzysztof Brakoniecki 34 ( awans )
3. Marcin Laskowski 27 ( baraż )
4. Kuba Bieżuński 27
5. Maciek Kurowicki 25
6. Szczechowiak Sebastian 24
7. Francois Legal 21
8. Piotr Szczepanek 18
9. Kamil Piersa 16
10. Roman Mierzejewski 14
11. Roman Szkopek 12
12. Tadeusz Siwik 9 ( baraż )
13. Jędrzej Nowak 6 ( spadek )
14. Tadeusz Gumkowski 6 ( spadek )

 

3 LIGA – grupa finałowa
1. Adrian Mielicki 9 ( awans )
2. Maciej Kazłowski 6 ( awans )
3. Artur Mikołajczyk 3 ( baraż )
4. Dariusz Rostkowski 0

 

Wręczenie nagród oraz pamiątkowych pater dla najlepszych zawodników 1, 2 oraz 3 odbędzie się podczas podsumowania turnieju deblowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę 09.10.2021r. na który przy okazji zapraszamy, zgłoszenia jak zawsze do czwartku poprzedzającego turniej tj. 07.10.2021r. do godz. 19.30. Do zobaczenia na korcie.

Dodaj komentarz