„Bracia Murach” zwycięzcami Deblowych Mistrzostw Miasta Ostrołęki!

Za nami najważniejsza deblowa impreza sezonu letniego, która miała miejsce wczoraj na kortach MZOS-TiIT w Ostrołęce. Do Deblowych Mistrzostw Miasta Ostrołęki o puchar Prezydenta Miasta, Pana Łukasza Kulika przystąpiło 8 par.
Najpierw gry toczyły się w dwóch grupach po 4 pary.

4️⃣ Niska/Grabowska

Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały. W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą zwycięzcy grupy A – Kamil Woźniak/Jakub Nosek oraz druga para grupy B – Rafał Boryszewski/ Krzysztof Szkopek. Po pięknej i praktycznie bezbłędnej grze do finału awansowali Kamil Woźniak/Jakub Nosek zwyciężając swoich przeciwników 6:2 6:2.

W drugim półfinale zmierzyli się ze sobą zwycięzcy grupy B – Jordan Czapski/Bartosz Nowak oraz druga para grupy A – Paweł Murach/Bartek Murach. Pierwszy set był wyrównany jednak w decydującym momencie przełamanie uzyskali Paweł z Bartkiem wygrywając 6:4, drugi set to już koncertowa gra ojca z synem i zwycięstwo 6:2, a tym samym zasłużony awans do finału.

Wielki finał czyli starcie dwóch najlepszych par deblowych tego dnia, to jednocześnie rewanż za pojedynek grupowy. Mecz zaczął się od prowadzenie Woźniaka i Noska 5:2, jednak Murach/Murach nie poddali się i wyrównali stan seta doprowadzając do tie-breaku, a następnie zwyciężając w nim 8:6. Drugi set zaczął się od wygranego serwisu Bartka Muracha i prowadzenia 1:0, ale niestety w drugim gemie Jakub Nosek doznał urazu mięśniowego, który wykluczył go z dalszej rywalizacji, a co za tym idzie triumf Pawła i Bartka Muracha stał się faktem.

Trzeba podkreślić znakomitą grę Pawła tego dnia, który po niedawnej obronie tytułu mistrzowskiego w kategorii 40 plus, wczoraj dołożył tytuł Deblowego Mistrza Miasta Ostrołęki, zdobywając go wraz z synem Bartkiem.

Półfinały:
Kamil Woźniak/Jakub Nosek – Rafał Boryszewski/ Krzysztof Szkopek 6:2 6:2
Paweł Murach/Bartek Murach – Jordan Czapski/Bartosz Nowak 6:4 6:2

Finał:
Paweł Murach/Bartek Murach – Kamil Woźniak/Jakub Nosek 7:6(8:6) 1:0 krecz Noska

Wielkie podziękowania dla Miasto Ostrołęka na czele z Prezydentem Miasta Panem Łukaszem Kulikiem za ufundowanie pucharów, medali oraz atrakcyjnych nagród. Za tydzień starcie tytanów, czyli Ostrołęcki Masters 2020