Bartek Murach z tytułem Masters Ostrołęki 2019!

Warning: Array to string conversion in /home/users/ostroleka/public_html/tenis-ostroleka.pl/wp-content/plugins/carousel-without-jetpack/carousel/jetpack-carousel.php on line 252

Po całym niezwykle ciekawym i emocjonującym sezonie przyszedł czas najważniejszy turniej – MASTERS OSTROŁĘKI 2019, w którym wzięło udział 8 najlepszych zawodników rankingu OPEN OST.Najpierw rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Grupa A: Mateusz Matyczak, Jakub Nosek, Krzysztof Bułkowski oraz Jordan Czapski. Grupa B: Bartosz Murach, Piotr Mrozek, Kamil Woźniak oraz Krzysztof Szkopek.

W grupie A najlepszy okazał się Jordan Czapski, który bez większych problemów pokonał swoich rywali,wygrywając z Jakubem Noskiem 7:5 6:2, Mateuszem Matyczakiem 6:4 6:1 i Krzysztofem Bułkowskim 6:4 6:2. W drugiej grupie najlepszy okazał się Bartek Murach, który na początek przegrał swoje pierwsze spotkanie z Kamilem Woźniakiem 7:6 1:6 1:6, a następnie pokonał Krzysztofa Szkopka 6:3 6:1 i Piotra Mrozka 6:2 6:1.

Przyszedł czas na niedzielne półfinały w których zmierzyli się zwycięzcy grup rywalizując z drugimi zawodnikami z grup. W pierwszym półfinale po ciężkim boju Jordan Czapski rozprawił się z Kamilem Wożniakiem wygrywając 7:5 4:6 6:2, a w drugim półfinale Bartek Murach pokonał „1” rankingu open Mateusza Matyczaka 7:5 6:4 i awansował do finału. Główny pojedynek Jordan Czapski – Bartosz Murach dostarczył kibicom wielu niezapomnianych emocji.

Pierwszego seta grając praktycznie bezbłędnie wygrał Murach 6:1, w drugim secie sytuacja się wyrównała a w końcówce seta przechylił na swoją stronę Czapski zwyciężając 6:3. Trzeci set pełen niesamowitych wymian i zagrań prawie do ostatniej piłki trzymał kibiców w napięciu, jednak to Bartek zachował więcej zimnej krwi kończąc set i mecz zwycięsko. Finał 6:1, 3:6, 6:4 dla Bartka Muracha ! To pierwszy jego tytuł Masters, ale biorąc pod uwagę jego cały czas rosnące umiejętności na pewno nie ostatni.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło podsumowanie turnieju i wręczenie nagród, w którym wzięli udział fundator nagrody głównej dla zwycięzcy Radny Miasta Ostrołęki – Paweł Niewiadomski, oraz w imieniu fundatora przepięknych pucharów oraz nagród rzeczowych, dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego – Mariusza Popielarza, Przewodniczący Komisji Sportu RM – Adam Kurpiewski.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Mastersa Ostrołęki 2019. Przed nami jeszcze turniej deblowy i czas przygotowań do nowego sezonu, a kto będzie jego zwycięzcą przekonamy się za rok 😉