Zakończyliśmy rozgrywki Ostrołęckiej Ligi Tenisowej 2019

W obecnym sezonie do startu przystąpiło 36 zawodników grających na trzech szczeblach ligowych, po 12 w każdej z lig. Mistrzem 1 ligi został Bartek Murach, który w ostatnim czasie imponuje formą i zdobywa kolejne trofea. Tuż za nim uplasował się etatowy zwycięzca rozgrywek OLT, Jordan Czapski, który tym razem musiał uznać wyższość rywala. Podium zamyka Kamil Woźniak. Walka o czołowe miejsca toczyła się do ostatnich kolejek.

Ciekawie było również poza podium, wiele pojedynków kończyło się dość niespodziewanymi wynikami, i tak np. zwycięzca ligi Bartek Murach przegrał swój jedyny mecz w całych rozgrywkach z Adamem Otłowskim, który rzutem na taśmę uniknął gry w barażu o utrzymanie. Pokazuje to fakt, że rozgrywki stały na wysokim, wyrównanym poziomie,a o poszczególnych zwycięstwach, bądź porażkach decydowały detale.

Warto zanotować, że Adam po raz kolejny jako jedyny potrafi znaleźć receptę na późniejszego zwycięzcę całych rozgrywek. Z ligi już na jej starcie wycofał się Marek Dawidczyk, w związku z powyższym w obecnym sezonie z ligi spada tylko jeden zawodnik, a jest nim Sebastian Szczechowiak. W meczu barażowym o utrzymanie zagra Adam Sado, ubiegłoroczny triumfator rozgrywek 2 ligi.

Mistrzem 2 ligi zgodnie z przewidywaniami został Andrzej „Bartek” Nowak ;). Bartek pewnie pokonywał kolejnych rywali i wygrał całe rozgrywki bezapelacyjnie. Tuż za nim uplasował się Rafał Boryszewski, który ostatnimi czasy również zanotował spory progres w swojej grze. Wymieniona wyżej dwójka zapewniła sobie tym samym bezpośredni awans do rozgywek 1 ligi w przyszłym sezonie. Podium zamyka Bogumił Podolak, który w meczu barażowym o awans zmierzy się z Adamem Sado.

Podobnie jak w 1 lidze, tak i tu z gry wycofał się jeden z zawodników, a mianowicie Piotr Charyton. W związku z tym z ligi spada tylko jeden zawodnik, czyli Cezary Brzuzy. W meczu barażowym o utrzymanie zagra weteran Ostrołęckich kortów Wiesław Wyszkowski, co jest dość dużą niespodzianką, a tych podobnie jak wielu emocji w całych rozgrywkach nie brakowało.

Mistrzem trzeciej ligi został debiutant w rozgrywkach ligowych – Roman Mierzejewski, który do tej pory specjalizował się w innych odmianach tenisa 😉 Jak widać tenis ziemny też nie jest mu obcy 😉 Warto zanotować fakt, iż Roman wygrał całe rozgrywki pokonując wszystkich swoich rywali. Drugie miejsce dla Marcina Laskowskiego, który wraca do rozgrywek 2 ligi po roku nieobecności. Podium zamyka Maciej Kazłowski, który również będzie miał szansę powrotu do 2 ligi walcząc w meczu barażowym z Wiesławem Wyszkowskim.

W rozgrywkach 3 ligi wystartowało dwóch juniorów Kuba Bieżuński oraz Kuba Sagała. Mimo znacznej różnicy wieku i doświadczenia, a także faktu debiutu w rozgrywkach, młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony, i na pewno w przyszłości będzie sprawiać swoim rywalom coraz więcej trudności.

Całe rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością oraz stoją na coraz wyższym poziomie.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział!!!
1 LIGA: