Podsumowanie turnieju kobiet oraz turnieju dla dzieci i młodzieży

W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały turnieje na kortach ziemnych przy ulicy Hallera pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Dzieci zostały podzielone na kategorie czerwoną i pomarańczową ze względu na wiek, odpowiednio do lat 8 i 10. Młodzież rywalizowała w kategorii do lat 16. Turniej trwał od godziny 9:00 do 16:00.

W turnieju młodzieżowym zwyciężył Jakub Sagała, który w finale pokonał Kubę Bieżuńskiego. Cyprian Łukaszewski wywalczył sobie w pojedynku z Hanną Drażecką trzecie miejsce w turnieju z wynikiem 6:0. Na piątym miejscu ex aequo znaleźli się Emilia Pecura, Mikołaj Modrzejewski, Dominika Dmochowska oraz Karolina Ciepierska.

W kategorii dzieci do lat 10 zwyciężył Bartłomiej Biedrzycki. Drugie miejsce zajął Borys Michalik, trzecie Paulina Bieżuńska, a tuż za podium znalazł się Wiktor Gadomski. Pozostałe miejsce zajęli Ala Balik, Filip Techmański, Julian Żerański, Łukasz Opęchowski, Marta Sagała, Dominika Modzelewska.

W kategorii do lat 8 najlepszy okazał się Julian Żerański pokonując wszystkich swoich rywali. Hubert Wierzbowski zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z Julianem w trzy setowej batalii. Michałowi Dmochowskiemu przypadło trzecie miejsce, a tuż za nim znalazła się Ola Markowska.

Dodatkowo na kortach ziemnych rozegrany został turniej kobiet. Najpierw grały one mecze w dwóch grupach. Następnie w zależności od zajętych miejsc w grupie, grały ze sobą w mini drabince. Najlepsza z zawodniczek okazała się poraz kolejny Natalia Mazuch, która pokonała w finałowym starciu Emilię Pecurę 9:7, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Joanna Niska, która wywalczyła to miejsce w meczu z Martyną Grzelecką z wynikiem 9:1.

Nagrody młodym tenisistom i tenisistkom wręczał wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski.