Paweł Murach Mistrzem w Singlowym Turnieju Mężczyzn 40+


Warning: Array to string conversion in /home/users/ostroleka/public_html/tenis-ostroleka.pl/wp-content/plugins/carousel-without-jetpack/carousel/jetpack-carousel.php on line 252

W sobotni upalny poranek 16 zawodników przystąpiło do rywalizacji w turnieju singlowym mężczyzn w kategorii 40+ pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Łukasz Kulik. To był piękny długi dzień obfity w mnóstwo ciekawych i zaciętych spotkań, a zakończyły go dwa wieczorne finały w turnieju głównym oraz w turnieju pocieszenia.

Tego dnia nie miał sobie równych Paweł Murach, który kolejno odprawił z kwitkiem Grzegorza Bara 9:4,Sebastiana Szczechowiaka 9:4 oraz w półfinale obrońcę tytułu z przed roku Mirosława Mazucha 9:6. W drugiej połówce turnieju szalał Bartosz Nowak pokonując po kolei: Piotra Szczepanka 9:4, Grzegorza Prota 9:3 oraz w pojedynku półfinałowym Romana Szkopka 9:2.

Tak więc w wielkim finale Paweł Murach zmierzył się z Bartoszem Nowakiem i to było prawdziwe starcie gladiatorów na mistrzowskiej arenie. Było w nim wszystko. Piekielnie mocne uderzenia kończące, znakomite obrony oraz finezja połączona z precyzją. Co chwila zawodnicy byli oklaskiwani gromkimi brawami a ich pojedynek do dwóch wygranych setów rozstrzygnął dopiero mistrzowski tie-break.

Pierwszy set dla Muracha 7:6 (7:5) w drugim odrodził się Nowak zwyciężając 6:2, tie-break to już wojna nerwów z której zwycięsko wyszedł Paweł Murach wygrywając 10:5. Tym samy Paweł wygrał swój pierwszy turniej w karierze. Gratulujemy !


Równolegle z turniejem głównym toczył się turniej pocieszenia w którym wzięło udział 8 zawodników, którym nie powiodło się w pierwszych meczach. Tu też rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a mecze były pełne niesamowitych i widowiskowych wymian. Turniej pocieszenia zakończył się zwycięstwem Tomasza Pakieły, który w finale 6:3 pokonał Grzegorza Prota.
Klasyfikacja końcowa w turnieju głównym:


I miejsce Paweł Murach
II miejsce Andrzej Bartek Nowak
III miejsce Roman Szkopek
IV miejsce Mirosław Mazuch
Klasyfikacja końcowa w turnieju pocieszenia:
I miejsce Tomasz Pakieła
II miejsce Grzegorz Prot
III miejsce Sebastian Szczechowiak
IV miejsce Grzegorz Bar


Wielkie podziękowania dla Miasto Ostrołęka na czele z Panem Prezydentem Łukasz Kulik, który objął turniej honorowym patronatem oraz ufundował puchary oraz nagrody. Specjalne podziękowania dla Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz JBB Bałdyga którzy są zawsze z nami i umilają swoim smakołykami spędzany czas na korcie. Zawodnikom gratulujemy a wszystkim obecnym dziękujemy za sprawienie znakomitej atmosfery na kortach przy ul. Hallera 10 w Ostrołęce.

Dodaj komentarz