Deblowy triumf Styły i Bułkowskiego (zdjęcia, wideo)

Adam Styła z Zambrowa w parze z Krzysztofem Bułkowskim z Łomży okazali się najlepszą parą deblową tenisowych mistrzostw Ostrołęki. W finałowym meczu po emocjonującym starciu na korcie w Dawii pokonali Jordana Czapskiego i Mirosława Mazucha 9:7.

W pierwszym dniu rywalizacji dwanaście par deblowych podzielonych na dwie grupy rozegrała aż trzydzieści meczów. Po dwa najlepsze deble wywalczyły awans do półfinałowych meczów. W pierwszym z nich Jordan Czapski z Olszewo-Borek w parze z Mirosławem Mazuchem z Pupkowizny pokonali Marka Dawidczyka i Jakuba Noska 9:4.

W drugim półfinałowym starciu Adam Styła w parze z Krzysztofem Bułkowskim pokonali debel ostroęcką parę deblową Piotra Mrozka i Kamila Woźniaka 9:5. W finałowym meczu po bardzo ciekawej batalii Adam Styła i Krzysztof Bułkowski pokonali Jordana Czapskiego i Mirosława Mazucha 9:7 zostając mistrzami Ostrołęki.

W pierwszym dniu rywalizacji mecze rozgrywane były na korcie przy ulicy Hallera w Ostrołęce, jednak ze względu na niedzielne opady deszczu i burze decydujące spotkania zostały przeprowadzone na krytym korcie w Dawii.

Co ciekawe Adam Styła w parze z Krzysztofem Bułkowskim spotkali się z Jordanem Czapskim i Mirosławem Mazuchem już w fazie grupowej. Wówczas to Czapski/Mazuch po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrali 9:8 (10:8 w tie-breaku). W finale doszło zatem do wielkiego rewanżu, w którym skuteczniejsza okazała się para Styła/Bułkowski.

Sponsorem głównym Deblowych Mistrzostw Ostrołęki było miasto Ostrołęka. Sponsorami dodatkowymi Piekarnia Kurpiowska Serafin i FastDietFood. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka.

Zobacz zdjęcia:
Pierwszy dzień Deblowych Mistrzostw Ostrołęki (26.08.2017)

Dodaj komentarz