Jordan Czapski triumfuje w rozgrywkach OLT

Jordan Czapski okazał się najlepszy w tegorocznej rywalizacji w Ostrołęckiej Lidze Tenisa zapisując na swoim koncie dziewięć zwycięstw. Ubiegłoroczny triumfator imprezy Mirosław Mazuch tym razem musi zadowolić się drugim miejscem. Na podium stanął także Kamil Woźniak.

– Walka o miejsca od drugiego do piątego była niezwykle wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej kolejce, w której swoje szanse zmarnowali Adam Otłowski i Marek Dawidczyk – podkreśla dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek. – W dolnej części tabeli również nie brakowało emocji, a ostateczne rozstrzygnięcia poznaliśmy podobnie jak w czubie rozgrywek w ostatnie kolejce.

Po zakończonym sezonie rozgrywki I ligi opuścili Bogumił Podolak i Sebastian Szczechowiak, który musiał ustąpić miejsca w meczu barażowym, weteranowi ostrołęckich rozgrywek tenisowych Jędrzejowi Nowakowi.
Obaj zawodnicy zgromadzili tyle samo punktów, przy tym samym bilansie setów, decydujący okazał się bezpośredni mecz pomiędzy w/w tenisistami.

W tym lepszy okazał się Jędrzej Nowak tym samym zapewniając sobie prawo gry w meczu barażowym o utrzymanie w pierwszej lidze.
– Jędrzej Nowak rozegra spotkanie barażowe z Romanem Szkopek i lepszy z nich będzie w kolejnym sezonie występował w rozgrywkach I ligi – informuje Piotr Mrozek. – W całych rozgrywkach nie brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć, pięknych meczów oraz mnóstwa emocji na korcie. Warto podkreślić również bardzo wysoki poziom rozgrywek, który rośnie z sezonu na sezon, co sprawia że kolejny sezon zapowiada się jeszcze ciekawiej.

W rozgrywkach II ligi z dwunastoma zwycięstwami na koncie triumfował Francois Legal i wywalczył prawo startu w I lidze w kolejnym sezonie. Bezpośredni awans wywalczył także Tomasz Pakieła, a wspomniany wcześniej Roman Szkopek rozegra mecz barażowy.

Podsumowanie rozgrywek Ostrołęckiej Ligi Tenisa nastąpi podczas turnieju Masters kończącego zmagania na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w obecnym sezonie. Wyniki i tabele rozgrywek I i II ligi w załączniku. 

Dodaj komentarz