Tomasz Sokół najlepszy w powiecie (zdjęcia, wideo)

Tomasz Sokół odniósł zwycięstwo w II Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego w Tenisie Ziemny. W zawodach rozegranych na kortach w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie reprezentant Białegostoku odnosił pewne triumfy, a w finale pokonał Kamila Woźniaka 6:2 6:4.

Ostrołęczanin dzielnie walczył z tenisistą z Podlasia w trudnych warunkach atmosferycznych, ale musiał uznać wyższość świetnie przygotowanego do zawodów rywala. Wcześniej Tomasz Sokół pokonał Andrzeja Dziekońskiego 9:0, Konrada Czapskiego 9:2, Sylwestra Puchalskiego 9:1, a w półfinale w dwóch setach Adama Otłowskiego 6:3 6:2.

Drugi z finalistów Kamil Woźniak w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugim meczu pokonał prezesa OST Dariusza Terlikowskiego 9:1, a następnie w ćwierćfinale Krzysztofa Popielarza 9:2. W półfinale Kamil Woźniak odniósł zwycięstwo nad Mateuszem Matyczakiem po trzysetowej walce 6:3 1:6 13:11.

W finale lepszy okazał się Tomasz Sokół, który wygrał 6:2 6:4 i otrzymał nagrodę główną z rąk przewodniczącego rady powiatu Krzysztofa Mroza i prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Dariusza Terlikowskiego.
– Cieszę się bardzo z faktu, że mogliśmy przeprowadzić zawody już po raz drugi dzięki wsparciu lokalnych sponsorów i powiatu ostrołęckiego – podkreślał prezes OST Dariusz Terlikowski. – Dzięki tej pomocy nasze imprezy wyglądają coraz lepiej i mają szanse się rozwijać.

– Dobre projekty zawsze zyskują uznanie starosty ostrołęckiego, którego mam zaszczyt reprezentować – podkreśla przewodniczący powiatu ostrołęckiego Krzysztof Mróz. – Myślę, że w kolejnym roku również nie będziemy oszczędzać na promocji tenisa ziemnego i imprez organizowanych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali także sekretarz gminy Olszewo-Borki Aneta Gutowska-Grucelska oraz sekretarz gminy Daniel Walijewski. Świetną organizację imprezy podkreślał zwycięzca mistrzostw, który po raz pierwszy rywalizował w powiecie ostrołęckim.

– Cieszę się bardzo z faktu, że skorzystałem z zaproszenia i wziąłem udział w tej niezwykłej imprezie – mówił po finałowym meczu Tomasz Sokół. – Niezwykła atmosfera i sceneria, w jakiej zostały rozegrane dwudniowe zawody i wspaniała obsada zawodów sprawiła, że z pewnością jeszcze tu niejednokrotnie zawitam.

Sponsorami zawodów byli: Powiat Ostrołęcki, Kraina Kurpiowska w Wykrocie, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Fast Diet Food i IFriday – Mariusz Piątek. Patronat medialny nad zmaganiami najlepszych tenisistów sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Po zdjęcia i materiał filmowy zapraszamy na stronę www.sport.moja-ostroleka.pl.

Dodaj komentarz