Czapski najlepszy na Kurpiach (zdjęcia, wideo)

Jordan Czapski zwyciężył w VI Tenisowych Mistrzostwach Kurpi na kortach w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie. W finałowym spotkaniu zawodnik reprezentujący Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe pokonał Krzysztofa Bułkowskiego w dwóch setach 7:6 (7:5) 6:0.

W pierwszej rundzie mistrzostw w Wykrocie Jordan Czapski miał wolny los. W kolejnym spotkaniu pokonał Mirosława Mazucha 9:2. Następnie w ćwierćfinale pokonał Adama Otłowskiego 9:6, a w półfinałowym spotkaniu okazał się lepszy od Kamila Woźniaka 6:4 6:1.

Rozstawiony z numerem dwa Krzysztof Bułkowski w pierwszej rundzie miał również wolny los. W pierwszym swoim spotkaniu pokonał Krzysztofa Bugaja 9:2. W drugim meczu wygrał z Tomaszem Szabłowskim 9:4, a w półfinale okazał się lepszy od rewelacyjnie spisującego się Bartosza Muracha 7:6 7:6.

W finałowym meczu niezwykle wyrównany był pierwszy set, w którym Jordan Czapski wygrał 7:6. W drugim secie zawodnik z Olszewo-Borek zdominował rywalizację wygrywając 6:0. Najlepszy zawodników mistrzostw wspólnie dekorowali wicestarosta Krzysztof Parzychowski, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Mróz, menedżer Krainy Kurpiowskiej w Wykrocie Krzysztof Lewandowski oraz prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowe Dariusz Terlikowski.

Ćwierćfinały: Jordan Czapski – Adam Otłowski 9:6, Kamil Woźniak – Grzegorz Bar 9:2, Bartosz Murach – Daniel Dąbrowski 9:7, Krzysztof Bułkowski – Tomasz Szabłowski 9:4. Półfinały: Jordan Czapski – Kamil Woźniak 6:4 6:1, Krzysztof Bułkowski – Kamil Woźniak 7:6 7:6. Finał: Jordan Czapski – Krzysztof Bułkowski 7:6 (7:5) 6:0.

Organizatorem zawodów było Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe oraz Starostwo Powiatu Ostrołęckiego.

W rywalizacji wzięło udział blisko trzydziestu zawodników reprezentujących Ostrołękę i powiat ostrołęcki, Ostrów Mazowiecką, Łomżę i Zambrów. Sponsorami mistrzostw byli: Powiat Ostrołęcki, Kurpiowska Kraina, Piekarnia Kurpiowska Serafin, iFriday Mariusz Piątek oraz Fast Diet Food. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.