Więcej osób sięga po tenisową rakietę

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe z dużym rozmachem rozpoczęło nowy sezon na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. Wysoka frekwencja na trybunach, spotkania stojące na wysokim poziomie i niezwykli goście, którzy odwiedzili po raz pierwszy nasze miasto.

Można powiedzieć, że początek nowego sezonu dla działaczy OST był wręcz wymarzony. Wydarzenia drugiego majowe weekendu na długo pozostaną w pamięci prezesa Dariusza Terlikowskiego?

– Jestem bardzo zadowolony z realizacji Tenisowego Turnieju Otwarcia pod patronatem prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego – stwierdza prezes OST. – Chciałbym podziękować bardzo serdecznie wszystkim osobom, które włożyły nieoceniony wkład pracy i środki finansowe w realizację projektu. Ostrołęka po raz pierwszy w historii gościła tak znane osoby ze świata tenisa ziemnego, jak Martę Domachowską, czy Klaudię Jans-Ignacik. Cieszę się również z rekordowej frekwencji tenisistów biorących udział w turnieju otwarcia i poziomu gry jaki reprezentowali uczestnicy rozgrywek. Bardzo zależy nam, żeby trybuny na kortach ziemnych były zawsze zapełnione kibicami tenisa ziemnego i to udało nam się osiągnąć w tych zawodach. Bardzo zachęcam sympatyków tenisa ziemnego do odwiedzania naszych przedsięwzięć turniejowych i kibicowania na żywo w rywalizacji turniejowej. Zapewniam, że warto, bo zmagania turniejowe obfitują w widowiskowe pojedynki. Mam nadzieję, że Tenisowym Turniejem Otwarcia przybliżyliśmy mieszkańcom naszego miasta i regionu walory tenisa ziemnego i dzięki temu będzie coraz więcej osób sięgać po rakietę tenisową.

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe niebawem będzie świętować 10-lecie istnienia. Historię zapoczątkował Jędrzej Nowak który został wyróżniony przez klub. Przez ten czas przed korty przy ulicy Hallera przewinęły się setki zawodniczek i zawodników. To miłe, że tenis ziemny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
– Faktem jest, że czas mija niepostrzeżenie. Zdaję się, iż nie tak dawno zagorzali sympatycy tenisa ziemnego z naszego miasta zawiązali grupę inicjatywną, której przewodził Pan Jędrzej Nowak i założyli jesienią 2007 roku Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe – stwierdza obecny prezes Dariusz Terlikowski. – Jej pierwszym prezesem został wybrany Pan Jędrzej Nowak – wielki propagator i aktywny zawodnik tenisa ziemnego. Dzięki tej inicjatywie środowisko tenisowe uzyskało formalne ramy działania, które w swoich założeniach ma za zadanie propagowanie tenisa ziemnego w szerokim tego słowa znaczeniu i przede wszystkim szkolenie dzieci i młodzieży – przyszłość tej dyscypliny sportu. Zasługi jakie włożył Pan Jędrzej Nowak w upowszechnianie tenisa ziemnego w naszym regionie są niezaprzeczalne, więc naturalną koleją rzeczy jest fakt docenienia tych zasług przez Zarząd OST i całe ostrołęckie środowisko tenisowe. Mam nadzieję, że inicjatywy podjęte przed dziesięciu laty przez pierwszych założycieli stowarzyszenia godnie będziemy realizować i dzięki temu tenis ziemny w naszym regionie będzie miał coraz więcej zwolenników i aktywnie grających zawodników.

Przed zarządem klubu wiele planów do zrealizowania. Tenisiści czekają na kolejne turnieje organizowane przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe. Ciekawych wydarzeń w kalendarzu nie brakuje.
– Zarząd Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego tworzą kreatywni i bardzo zaangażowani w tenis ziemny ludzie – mówi prezes OST. – To dzięki ich pracy mamy cały czas progres w tej dziedzinie sportu naszego miasta i regionu. Przysłuchujemy się oczekiwaniom środowiska i staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Kalendarz imprez, który mamy zatwierdzony na bieżący rok uwzględnia potrzeby całego naszego regionu. W najbliższym czasie, tj. w pierwszy weekend czerwca jednym z większych wydarzeń tenisowych będą VI Mistrzostw Kurpi, w lipcu mamy zaplanowane II Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego. Obydwie imprezy pod patronatem Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła odbędą się na bazie ośrodka wypoczynkowo-sportowego Kurpiowska Kraina w Wykrocie. Myślę, że ciekawym wydarzeniem tenisowym będzie w miesiącu czerwcu na kortach ziemnych przy ul. Hallera 10 w Ostrołęce pierwszy w historii ostrołęckiego tenisa nocny turniej deblowy. Turniej nocny planujemy do przeprowadzenia w weekend najbliższy letniemu przesileniu Słonecznemu (noc Kupały). Ważnymi wydarzeniami tenisowymi na przełomie sierpnia i września będą turnieje organizowane pod patronatem prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego deblowe i singlowe Mistrzostwa Ostrołęki. Ostatnim ważnym wydarzeniem na kortach ziemnych będzie Turniej Masters planowany do przeprowadzenia w 22 -24 września.

Podobnie jak w ostatnich latach Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe przeprowadzi również szkolenia tenisowe.
– Oprócz rozgrywek turniejowych, wzorem roku ubiegłego mamy zaplanowane przeprowadzenie w pięciu gminach powiatu ostrołęckiego tj. Olszewo-Borkach, Lelisie, Kadzidle, Myszyńcu i Łysych dwutygodniowych bezpłatnych szkoleń dla dzieci tych gmin – mówi prezes OST Dariusz Terlikowski. – W Ostrołęce planujemy dwie bezpłatne wakacyjne szkółki tenisowe dla maluchów, bezpłatne szkolenie dla dorosłych oraz ostrołęckich samorządowców. W miesiącu maju uruchomiliśmy kolejne cztery grupy szkoleniowe dla dzieci i młodzieży oraz zaczęliśmy cykliczne odpłatne szkolenia dla dorosłych. Na chwilę obecną funkcjonują dwie grupy dorosłych. Wszystkie te przedsięwzięcia przy wsparciu finansowym lokalnych władz samorządowych i sponsorów prywatnych mają na celu upowszechnienie tenisa ziemnego w naszej Małej Ojczyźnie.

Sponsorzy Tenisowego Turnieju Otwarcia: Miasto Ostrołęka, Piekarnia Kurpiowska Serafin, SłuchMed, Sieńko i Syn Sp. z o.o. Autoryzowany dealer Volkswagena, ILTRANS Artur Słowikowski, Winners Sports Bar, Sklep spożywczo-przemysłowy Promyk Marek Dawidczyk, PHU Mirex Mirosław Mazuch, Bank Spółdzielczy w Ostrołęce, Lem-fax, Best-Office, HiD Roman Szkopek, Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt, AndBud Andrzej Kulasiński, Aktrin Akademia Treningu Indywidualnego Jarosław Otłowski, iFriday – Mariusz Piątek, Prospreco Polska Sp z o.o., Lus-ar, Prim, Wiejska Wędzarnia, FastDietFood.

Organizatorzy Tenisowego Turnieju Otwarcia składają szczególne podziękowania FRANGOS Pizza&Burger House. Patronat medialny nad turniejem sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Dodaj komentarz