Tytuł jedzie na Podlasie, para Brzozowski/Kosowski z pucharem Serafina!!!

Wiktor Kosowski z Łomży i Łukasz Brzozowski z Zambrowa okazali się być najlepsi w turnieju Serafin Cup 2019. W finale młodzi zawodnicy z Podlasia pokonali bardzo doświadczoną parę z Ostrołęki – Janusza i Jordana Czapskich, zgarniając tym samym tytuł.

Cały turniej obfitował w wiele zaciętych spotkań, niektóre z nich stały na dość wysokim poziomie, a o wyniku decydowały pojedyncze piłki.

Niewiele brakowało, aby późniejsi triumfatorzy turnieju odpadli już w rozgrywkach grupowych, bowiem Bartek i Paweł Murach prowadzili w decydującym o awansie z grupy meczu już 6:4 4:2, a później przy stanie 6:4 5:4 mając dwie piłki meczowe, musząc ostatecznie uznać wyższość młodszych kolegów. Naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia.

Ciekawie było również w grupie C, gdzie w decydującym o awansie meczu para Czapski/Czapski pokonała innych rutyniarzy Ostrołęckich kortów Marka Dawidczyka i Maćka Leonarskiego po dobrym, wyrównanym meczu w super tie breaku 10:5, zadecydowały pojedyncze piłki.

W pozostałych dwóch grupach pewne zwycięstwa odniosły pary Mrozek/Szkopek, oraz Matyczak/Podolak, zdecydowanie pokonując swoich grupowych rywali.

Mecze półfinałowe również były bardzo zacięte, wyrównane i nieco nerwowe… W obydwu meczach o ostatecznym zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki.

W turnieju wzięło udział 12 par.  Wszystkim zawodnikom oraz kibicom bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim dla głównego sponsora imprezy Piekarni Kurpiowskiej Serafin i Andrzeja Żubrowskiego, którzy niezmiennie wspierają nasze działania. Dziękujemy !!!

Wszystkim zawodnikom przypominamy o zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Powiatowych w dniach 7/8.09.2019r.

Turniej poza swoją rangą będzie ważny jeszcze z innego powodu, bo to jego wyniki będą kluczowe dla niektórych zawodników w kontekście awansu do tegorocznego turnieju MASTERS. O 3 miejsca premiowane udziałem w Mastersie ma szansę realnie powalczyć 8 zawodników, tak więc zapowiada się naprawdę ciekawy turniej.

Wyniki:

gr A

10.30 Mrozek/Szkopek – Bednarski/Bednarski 6:2 6:3

11.30 Mrozek/Szkopek – Piersa/Prot 6:3 6:2

12.30 Piersa/Prot – Bednarski/Bednarski 4:6 7:6 ( 7:4 ) 10:8

 gr D

10.30 Podolak/Matyczak – Bieniecki/Popławski 6:3 6:4

11.30 Podolak/Matyczak – Bar/Dąbrowski 6:3 6:4

12.30 Bar/Dąbrowski – Bieniecki/Popławski 6:4 7:7 (9:7 )

 gr B

13.30 Kosowski/Brzozowski – Murach/Murach 4:6 7:6 ( 7:5 ) 10:7

14.30 Murach/Murach – Boryszewski/Kwiatkowski 6:4 7:6 ( 9:7 )

15.30 Boryszewski/Kwiatkowski – Kosowski/Brzozowski 4:6 3:6

gr C

13.30 Czapski/Czapski – Szkopek/Laskowski 6:2 6:3

14.30 Dawidczyk/Leonarski – Szkopek/Laskowski 6:3 6:4

15.30 Dawidczyk/Leonarski – Czapski/Czapski 4:6 6:2 5:10

Półfinały : 1A – 1C, 1B – 1D

Mrozek/Szkopek – Czapski/Czapski 6:7 ( 2:7 ) 4:6

Kosowski/Brzozowski – Matyczak/Podolak 6:4 6:4

Finał :

Czapski/Czapski Kosowski/Brzozowski 6:7 ( 5:7 ) 3:6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *