Ignacy Szyca wygrywa turniej pod hasłem „Mazowsze serce Polski, Ostrołęka sercem tenisa ziemnego”

Za nami wyjątkowy turniej, turniej rozgrywany w roku 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Turniej ten też był wyjątkowy z powodu obsady, tak mocnej drabinki nie miał jeszcze żaden organizowany przez nas turniej. Do turnieju, którego Partnerem był Samorząd Województwa Mazowieckiego, przystąpiło 36 tenisistów i 1 tenisistka z: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Warszawy, Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Myszyńca, Kadzidła, Łysych, Szczytna, Zambrowa, Rzekunia oraz Różana. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy oraz pamiątkowy ręcznik z logiem Samorządu Województwa Mazowieckiego #25latSamorząduWojewództwaMazowieckiego.

Sam turniej rozpoczął się od wielkiej ulewy i korty przypominały małe jeziorko, jednak po burzy zawsze wstaje słońce i tu przy współpracy pracowników MOSiR w Ostrołęce oraz zawodników i tu ukłony dla Piotr Mrozek, Leszek Wrzesień, Bartek Murach, Paweł Murach, Rafał Boryszewski, Cyprian Łukaszewski i Tomasz Kania, udało się doprowadzić korty do używalności, co pozwoliło wznowić turniej około godziny 13. A kiedy turniej zaczął się na dobre, to każdy kolejny mecz pokazywał jakie piękne widowisko czeka wszystkich licznie przybyłych kibiców w Ostrołęce. Cały turniej obfitował w wiele wspaniałych, pełnych emocji i zwrotów akcji pojedynków, które były ucztą dla licznie przybyłej publiczności.

Atmosfera na trybunach była wyborna a przygotowany grill, owoce, przekąski oraz pyszna lemoniada pozwoliły wszystkim obecnym spędzić dwa dni zmagań w bardzo przyjemny sposób. Pierwszy dzień zmagań toczonych do północy wyłonił półfinalistów turnieju głównego oraz ćwierćfinalistów turnieju pocieszenia. Tu należy wspomnieć o czterech ćwierćfinałach, gdzie każdy z nich swoim składem mogłyby by być obsadą finału w wielu turniejach, w pierwszym ćwierćfinale Michał Bedra (Warszawa) pokonał Piotra Dzikiewicza (Białystok) 4:3 4:1, w drugim Tomasz Borucki (Gdynia) pokonał Wiktora Kosowskiego (Łomża) 4:3 3:4 10:8, w trzecim Ignacy Szyca (Gdańsk) pokonał Rafała Palińskiego (Łomża) 4:1 4:1 a w ostatnim ćwierćfinale Leszek Wrzesień (Warszawa) pokonał Pawła Lipkę (Sopot) 4:3 4:2.

Wszystkie cztery pojedynki to były prawdziwe tenisowe szachy, pod względem taktycznym i technicznym – tenis na najwyższym poziomie. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od ćwierćfinałowych pojedynków w turnieju pocieszenia a następnie półfinałów turnieju głównego.

W niedzielnych pojedynkach padły następujące wyniki:

Ćwierćfinały turniej pocieszenia:

Paweł Murach – Adrian Mielnicki 3:6

Wojciech Lisek – Tomasz Kwiatkowski 6:0

Daniel Kołakowski – Mirosław Mazuch 6:3

Katarzyna Nowak – Rafał Dmochowski 6:3

Półfinały turniej pocieszenia:

Wojciech Lisek – Adrian Mielnicki 6:4

Katarzyna Nowak – Daniel Kołakowski 6:3

Finał turniej pocieszenia:

Katarzyna Nowak – Wojciech Lisek 6:3

W turnieju głównym natomiast odbyły się dwa wspaniałe pojedynki półfinałowe, w których Ignacy Szyca pokonał Leszka Września 6:2, 6:3, a w drugim Michał Bedra pokonał Tomasza Boruckiego 6:3 6:0. Po rozstrzygnięciu w turnieju pocieszenia przyszedł czas na cream de la cream czyli pojedynek finałowy turnieju pod hasłem „Mazowsze serce Polski, Ostrołęka sercem tenisa ziemnego”, w którym Ignacy Szyca podkreślił swoją znakomitą dyspozycje podczas całego turnieju i pokonał triumfatora turnieju na 650-lecie miasta Ostrołęki – Michała Bedre 6:2 6:3.

Po zakończeniu meczu finałowego nastąpiło podsumowanie turnieju i zostały wręczone puchary oraz wspaniałe nagrody w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Turniej główny klasyfikacja:

  • 1. Ignacy Szyca nagroda wartości 3.000,00 zł
  • 2. Michał Bedra nagroda wartości 1.500,00 zł
  • 3. Leszek Wrzesień (półfinalista) nagroda wartości 750 zł
  • 3. Tomasz Borucki (półfinalista) nagroda wartości 750 zł

Piotr Dzikiewicz (ćwierćfinalista)nagroda wartości 300zł

Wiktor Kosowski (ćwierćfinalista) nagroda wartości 300 zł

Rafał Paliński (ćwierćfinalista) nagroda wartości 300 zł

Paweł Lipka (ćwierćfinalista) nagroda wartości 300 zł

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wspaniałego turnieju oraz partnerowi wydarzenia – Samorządowi Województwa Mazowieckiego.

fot: Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe

Dodaj komentarz