Podsumowanie rozgrywek Ostrołęckiej Ligi Tenisa oraz Pucharu Ligi

Zakończyliśmy rozgrywki Ostrołęckiej Ligi Tenisa w sezonie 2023.

Podobnie jak w latach poprzednich rozgrywki podzielone były na 3 szczeble ligowe, w których łącznie rywalizowało 46 zawodniczek i zawodników. W 1 lidze zwyciężył Jordan Czapski drugie miejsce zajął Kamil Woźniak, podium zamyka Daniel Dąbrowski.

Bardziej zacięta rywalizacja toczyła się w końcowej części tabeli, ostatecznie spadek i zarazem powrót do drugiej ligi zanotowali Maciek Kurowicki oraz Marcin Jasionek. W meczu barażowym o utrzymanie powalczy Tomasz Pakieła.

Dużo ciekawszy przebieg miały rozgrywki na zapleczu Tenisowej Ekstraklasy. Tu liczył się każdy gem, set i mecz, a rywalizacja o awans trwała do ostatniej kolejki.

Zwycięstwo i zarazem awans do ” Tenisowej elity ” dla Piotra Chatytona, drugie miejsce i również bezpośredni awans dla Bogumiła Podolaka. Warto zauważyć, że obaj panowie po roku przerwy wracają do rozgrywek 1 ligi. 3 miejsce i zarazem prawo gry w meczu barażowym o awans dla Artura Skrodzkiego. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w meczu barażowym w którym Artur zmierzy się z Tomaszem Pakiełą.

Z ligi spadają Adam Sado oraz Roman Szkopek. W meczu barażowym o utrzymanie powalczy Piotr Szczepanek.

Niemniej ciekawie wyglądała sytuacja w 3 lidze.

O ostatecznym zwycięstwie zadecydował tu wynik bezpośredniego spotkania Adama Żbikowskiego z Łazarzem Kapaonem, bowiem obaj panowie zgromadzili taką samą ilość punktów.

Bezpośredni mecz wygrał Adam i to on tym samym został mistrzem 3 ligi notując przy tym awans do 2 ligi. Łazarzowi na pocieszenie pozostaje tytuł wice mistrza oraz fakt, że również bezpośrednio awansuje do wyższej klasy rozgrywek. Podium zamyka Maciek Kazłowski, który powalczy w meczu barażowym o awans z wspomnianym wcześniej Piotrem Szczpankiem.

Komplet wyników oraz tabele dostępne są na naszej stronie internetowej tenis-ostroleka.pl w zakładce ligowej.

Wielkie brawa należą się nie tylko zwycięzcom, każdy z zawodników miał tu swoje małe sukcesy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i rywalizację na korcie.

Puchar Ligi dla Rafała Boryszewskiego.

Wielkie brawa to pierwszy singlowy tytuł Rafała w rozgrywkach seniorskich.

Drabinka i komplet wyników w galerii.

Dodaj komentarz