Bartek Murach zwycięzcą Mazovia Cup

Pogoda dopisała i w sobotni poranek przy pięknym słońcu rozpoczął się singlowy turniej tenisa ziemnego OPEN pn. „Mazovia Cup” pod hasłem ” Mazowsze serce Polski, Ostrołęka sercem tenisa ziemnego”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Do turnieju przystąpiło 37 tenisistów z: Warszawy, Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Myszyńca, Łysych, Zambrowa, Olszewo-Borek, Makowa Mazowieckiego oraz Kadzidła. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy z pamiątkową koszulką.

Skład turniejowy był niezwykle mocny dlatego każdy, któremu nie udało się sprostać w pierwszym swoim pojedynku mógł przystąpić do turnieju pocieszenia. Cały turniej obfitował we wspaniałe pojedynki, pełne emocji, zwrotów akcji oraz wybitnych zagrań, które były ucztą dla licznie przybyłej publiczności. Atmosfera na trybunach była wyborna a przygotowany grill oraz owoce pozwoliły wszystkim obecnym spędzić cały dzień bez wracania do domów.

Pierwszy dzień zmagań wyłonił ćwierćfinalistów turnieju głównego oraz półfinalistów turnieju pocieszenia. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od kilku kropel deszczu, które szybko zamieniły się w piękne słońce i zawodnicy mogli rozpocząć walkę o wspaniałe nagrody. W niedzielnych pojedynkach ćwierćfinałowych padły następujące wyniki:

 

Krzysztof Bułkowski – Jordan Czapski 4:6 6:3 10:7
Kuba Bąkowski – Krzysztof Brakoniecki 6:3 6:2
Natomiast półfinały w turnieju pocieszenia zakończyły się wynikami:
Piotr Mrozek – Kuba Gutowski 6:2 6:2
Bogumił Podolak – Krzysztof Szkopek v/o

 

Po niezwykle emocjonujących ćwierćfinałach przyszedł czas na półfinały turnieju OPEN, w których padły następujące wyniki:
Kamil Woźniak – Krzysztof Bułkowski 4:6 6:4 10:6
Bartek Murach – Kuba Bąkowski 6:3 6:3

 

Aby dać chwilę wytchnienia półfinalistom swój pojedynek finałowy w turnieju pocieszenia stoczyli Piotr Mrozek i Boguś Podolak, gdzie po niezwykle wyrównanej walce pełnej długi wymian zwyciężył Piotr wynikiem 3:6 7:6 10:1.

 

Po rozstrzygnięciu w turnieju pocieszenia przyszedł czas na cream de la cream czyli pojedynek finałowy turnieju głównego, w którym Bartek Murach podkreślił swoją znakomitą i równą formę podczas całego turnieju pokonując Kamila Woźniaka 6:3 6:4 i tym samym przerywając serię 15 pojedynków turniejowych bez porażki Kamila. Dodatkowo warta podkreślenia jest niezwykle trudna i wymagająca drabinka Bartka i tym samym jego droga do finału, przypominała drabinkę Rafaela Nadala do triumfu w Roland Garros.

 

Po zakończeniu meczu finałowego nastąpiło podsumowanie turnieju, w którym Mariusz Popielarz Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce wygłosił słowo wstępne od Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz wręczył puchary oraz wspaniałe nagrody.

 

Turniej główny klasyfikacja:
?Bartek Murach nagroda wartości 2.500,00 zł
?Kamil Woźniak nagroda wartości 1.000,00 zł
?Krzysztof Bułkowski (półfinalista) nagroda wartości 500 zł
?Kubą Bąkowski (półfinalista) nagroda wartości 500 zł
?Maciej Stępień (ćwierćfinalista) nagroda wartości 250 zł
?Jordan Czapski (ćwierćfinalista) nagroda wartości 250 zł
?Krzysztof Brakoniecki (ćwierćfinalista) nagroda wartości 250 zł
?Mirosław Misztalewski (ćwierćfinalista) nagroda wartości 250 zł

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wspaniałego turnieju oraz partnerowi wydarzenia – Samorządowi Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz