Wiktor Kosowski Zwycięzcą Turnieju MASTERS 2020

To było piękne zwieńczenie całego sezonu na kortach przy ul. Hallera 10 w Ostrołęce. W sobotę 3 października, przy pięknej pogodzie został dokończony turniej MASTERS 2020. Wspaniałe mecze, mnóstwo emocji, zwroty akcji, czyli wszystko czego mogą wymagać kibice od turnieju mistrzów.

Najpierw ciekawy i emocjonujący półfinał Bartka Muracha i Krzysztofa Szkopka, gdzie Krzysiek postawił bardzo trudne warunki broniącemu tytułu Bartkowi, miał nawet piłkę meczową, jednak zeszło roczny mistrz wyszedł obroną ręką, odrobił straty i przechylił szalę zwycięstwa w trzecim secie na swoją korzyść.

 

Następnie trzeba podkreślić bardzo ciekawy trzy setowy pojedynek o 7 miejsce Marka Dawidczyka z Bogusiem Podolakiem i zwycięstwo Marka po bardzo zaciętej walce. A na koniec wisienka na torcie całego turnieju oraz sezonu, czyli pojedynek finałowy, Wiktora Kosowskiego z Bartkiem Murachem, gdzie licznie zgromadzeni kibice mogli obejrzeć kawał świetnego tenisa, rodem z kortów Roland Garros.

 

Pierwszy set pełen nieziemskich wymian i gra punkt za punkt do samego końca, w tie-breaku Bartek prowadził 6:4 i miał 2 piłki setowe, jednak Wiktor zachował zimną krew i po kosmicznych uderzeniach wygrał kolejne cztery piłki z rzędu, zwyciężając 1 seta. Drugi set znów miał podobny początek i gra toczyła się punkt za punkt do stanu 2:1 dla Wiktora, wtedy trudy całego turnieju zaczął odczuwać obrońca tytułu i mimo wielkiej woli walki nie mógł już postawić tak trudnych warunków młodemu zawodnikowi z Łomży. W ten o to sposób Wiktor Kosowski mógł wznieść ręce do góry i świętować swój pierwszy tytuł Mistrza Turnieju Masters na ostrołęckich kortach.

 

Wyniki fazy pucharowej:
Półfinały:
Krzysztof Szkopek Bartek Murach 4:6 6:1 6:7 
Wiktor Kosowski Rafał Boryszewski w.o dla Kosowskiego

 

Mecz o miejsca 7-8:
Marek Dawidczyk – Bogumił Podolak 5:7 6:4 6:3

 

Mecz o miejsca 5-6 :
Mateusz Matyczak Krzysztof Bukowski w.o dla Bułkowskiego

 

Mecz o miejsca 3-4:
Krzysztof Szkopek – Rafał Boryszewski w.o dla Szkopka

 

Wielki Finał:
 Wiktor Kosowski – Bartek Murach  7:6(8:6) 6:1

 

Podziękowania dla sponsorów imprezy:
Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Pana Wojciecha Zarzyckiego, który objął imprezę swoim patronatem i ufundował pamiątkowe puchary dla wszystkich uczestników.
Paweł Niewiadomski – Klub Radnych „Nasza Ostrołęka”, który ufundował nagrodę za I miejsce wartości 1000 zł.

Radna Ewa Szatanek, która ufundowała nagrodę za II miejsce wartości 500 zł.

Osiedle Starosty Kosa Ostrołęka na czele z Przewodniczącym Rady Osiedla Bartoszem Śniecińskim, który ufundował nagrodę za III miejsce wartości 300 zł.

Miasto Ostrołęka na czele z Prezydentem Miasta Ostrołęki Panem Łukaszem Kulikiem, który także objął imprezę swoim patronatem i ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników, a wręczył je w jego imieniu Wiceprezydent Miasta Pan Maciej Kleczkowski.

Prezes OST Raf Kuerten ufundował nagrodę specjalną za zajęcie VIII miejsca.

Dziękujemy Wszystkim zawodnikom oraz kibicom za cały sezon i już szykujemy się do następnego.

Dodaj komentarz