Kamil Woźniak Mistrzem Kurpi 2020

Ten piękny upalny weekend dostarczył wielu niezapomnianych meczy na kortach MZOS-TiIT w Ostrołęce. Do Mistrzostw Kurpi przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek z Ostrołęki, Zambrowa, Łomży, Ciechanowa i Olszewo-Borek. Było dużo emocji, mnóstwo cudownych zagrań oraz przemiła atmosfera na trybunach. W całym turnieju nie miał sobie równych i w pięknym stylu zwyciężył Kamil Woźniak. 

To jego pierwszy tytuł singlowy na ostrołęckich kortach w karierze. Kilka razy był o włos przegrywając finały, tak jak w niedawnych Mistrzostwach Ostrołęki. Warto podkreślić znakomitą formę Kamila, dwa tygodnie temu wygrał turniej deblowy wraz z Piotrem Mrozkiem w Ostrowi Mazowieckiej, tydzień temu obaj Panowie powtórzyli sukces w turnieju deblowym w Ostrołęce, a teraz w ten weekend przyszedł crème de la crème, czyli tytuł w singlowych Mistrzostwach Kurpi 2020. Kamil pokonał kolejno, Paweł Murach  6:3, 7:5, Krzysztofa Szkopka (Christoph Sz) 6:4, 6:4, w półfinale Jordan Czapski 6:0, 6:1 i w wielkim finale wziął rewanż za Mistrzostwa Ostrołęki, na Mateuszu Matyczaku wygrywając 6:1, 3:6, 10:7.

Mateusz Matyczak z kolei w drodze do finału pokonał, Rafała Duriasza 6:4, 6:3, Bogumiła Podolaka 6:4, 6:2 i w półfinale Krzysztofa Bułkowskiego (Krzysztof Bukowski) 6:2, 6:4. Finał to było prawdziwe stracie gladiatorów, mnóstwo piekielnie mocny zagrań, długie wymiany, zwroty akcji i końcowy zasłużony tryumf Kamila Woźniaka.

Dziękujemy Miasto Ostrołęka na czele z Prezydentem Miasta, Panem Łukasz Kulik za ufundowanie przepięknych statuetek oraz fantastycznych nagród dla zwycięzców i półfinalistów.

Teraz chwila przerwy z turniejami, ale już 22 sierpnia Turniej o Puchar Prezesa OST, 23 sierpnia Turniej dla Dzieci i Młodzieży w trzech kategoriach wiekowych pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, a 29-30 sierpnia Deblowe Mistrzostwa Miasta Ostrołęki o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki.

Dodaj komentarz