Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w tenisie ziemnym 2019 w Olszewie-Borkach – Wyniki!

W miniony weekend tenisistki i tenisiści brali udział w Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego 2019 organizowanych na nowo powstałych kortach w Olszewie-Borkach. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że we wszystkich pięciu kategoriach udział wzięło łącznie 60 zawodników i zawodniczek w wieku od 3 do 81 lat!

Turniej prowadzony był w pięciu kategoriach:

 • dzieci do lat 8
 • dzieci do lat 12
 • dzieci do lat 16
 • kategoria kobieca
 • Open

W finale turnieju Open, który z przyczyn pogodowych musiał być dogrywany w ubiegłą niedzielę, najlepszy okazał się Bartosz Murach pokonując Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży 6:1, 6:4 wygrywając tym samym pierwszy singlowy tytuł w tym sezonie. Na trzecim miejscu w rozgrywkach uplasowali się Jordan Czapski oraz Piotr Mrozek.

Emocji nie zabrakło również w rozgrywkach w kategoriach dziecięcych. Rozmiary kortów dostosowane zostały do każdej kategorii wiekowej tak, aby każdemu grało się przyjemnie. Nad poprawnym przebiegiem spotkań pieczę prawowali Jakub Nosek, Leszek Bieżuński oraz Rafał Wyrębek.

I tak po całodniowych rozgrywkach wyłoniliśmy najlepszych zawodników turnieju:

Kategoria do lat 8:

 1. Helenka Żerańska
 2. Wojtek Kruczyński
 3. Antoni Sosiński

Kategoria do lat 12:

 1. Jakub Bieżuński
 2. Borys Michalik
 3. Amelia Kołota

Kategoria do lat 16:

 1. Jakub Sagała
 2. Cyprian Łukaszewski
 3. Jakub Bieżuński

W sportowym stylu weekend spędziły z nami również panie, które zgłosiły się do turnieju dla kobiet. Wszystkie tenisistki zaprezentowały wspaniałe umiejętności, zaangażowanie oraz technikę, którą można podziwiać na zdjęciach poniżej. Jednak zwyciężczyni może być tylko jedna i po niesamowicie emocjonujących zmaganiach na podium stanęły:

Kategoria kobieca:

 1. Emilia Pecura
 2. Amelia Sosińska
 3. Martyna Grzelecka

Nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, tym dużym i tym mniejszym wręczyli Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Rafał Wyrębek, Pani Justyna Żerańska ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Pan Waldemar Pędzich Powiatowy Radny.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce za szerzenie kultury fizycznej i zdrowej rywalizacji wśród wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku.