Mateusz Matyczak zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezesa OST

Mateusz Matyczak z kolejnym tytułem na swoim koncie. Puchar Prezesa OST padł jego łupem po dwudniowych rozgrywkach zakończonych w niedzielne słoneczne popołudnie. W turnieju brało udział 28 zawodników z Ostrołęki i okolic, którzy zawzięcie walczyli o zwycięstwa.

W finale Mateusz Matyczak zmierzył się z Krzysztofem Szkopkiem, który w obecym sezonie jest w swojej życiowej formie i pokonuje zawodników z czołówki ostrołęckiego rankingu nie tylko w rozgrywkach turniejowych, ale również w lidze. W ostatecznym pojedynku Krzysztof musiał jednak uznać wyższość triumfatora imprezy z wynikiem 3:6, 0:6.

W pierwszym secie Krzysztof Szkopek próbował nawiązać walkę z Mateuszem Matyczakiem, ale ostatecznie turniejowa jedynka wygrała 6:3. Drugi set był już zdominowany przez Matyczaka, w którym ostateczny triumfator turnieju nie oddał nawet gema.

Obaj finaliści musieli przejść trudną drogę. W pierwszej rundzie Krzysztof Szkopek pokonał Tomasza Szabłowskiego 6:3 6:2, następnie faworyzowanego Jakuba Noska 6:3 6:3. W ćwierćfinale młody tenisista sprawił niespodziankę pokonując Kamila Woźniaka 6:2 6:3. W półfinale Szkopek wygrał pojedynek z turniejową trójką, Piotrem Mrozkiem 6:2 6:2.

Mateusz Matyczak natomiast po otrzymaniu wolnego losu w pierwszej rundzie, zmierzył się z Kamilem Tyszką, którego ograł 6:2, 6:2. W kolejnym spotkaniu pokonał Marcina Wolaka 6:3, 6:4, a półfinale wygrał z Jordanem Czapskim 6:4, 6:2, który w poprzednich sezonach okrzyknięty został „dominatorem ostrołęckich kortów”.

Pomiędzy meczami turnieju głównego, odbywały się również spotkania turnieju pocieszenia. Brali w nim udział tenisiści, którzy odpadli w pierwszej rundzie rozgrywek. Najlepszy okazał się Paweł Kwiatkowski, który w finale pokonał Tomasza Szabłowskiego z Zambrowa.

Po zawodach najlepsi tenisiści odebrali z rąk Rafała Wyrębka, prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, zasłużone nagrody.

Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że termin Singlowych Mistrzostw Powiatowych przesunął się o tydzień i odbędą się 7-8 września. Serdecznie zapraszamy.

Wideo

Dodaj komentarz