Bartłomiej Kowalski zwycięzcą Masters Miasta Ostrołęka!


Warning: Array to string conversion in /home/users/ostroleka/public_html/tenis-ostroleka.pl/wp-content/plugins/carousel-without-jetpack/carousel/jetpack-carousel.php on line 252

Bartłomiej Kowalski został tegorocznym mistrzem Mastersa miasta Ostrołęki. Najlepsza ósemka ostrołęckiego rankingu rywalizowała trzy dni na kortach ceglastych przy ulicy Hallera. Z grupy tęczowej do półfinałów wyszli Jakub Nosek oraz Daniel Dąbrowski, natomiast z grupy miętowej Bartłomiej Kowalski i Bartosz Murach.

W obu grupach doszło do przypadku, gdzie trójka zawodników miała po dwa zwycięstwa. W takim przypadku organizatorzy, zgodnie z regulaminem, liczyli bilans setów, a następnie gemów wszystkich rozegranych spotkań. Największą niespodzianką okazał się brak ubiegłorocznego finalisty Mastersa, Jordana Czapskiego, w dalszej fazie rozgrywek.

Był to jedyny tenisista, który w ten weekend stawił opór Kowalskiemu i  pokonał go 7:5, 6,4. Jednak porażka z Bartoszem Murach 6:7, 3:6 uniemożliwiła mu dalszą walkę.

Wyniki grupy miętowej:

Czapski – Woźniak 6:3, 6:2

Murach – Kowalski 5:7, 4:6

Czapski – Kowalski 7:5, 6:4

Woźniak – Murach 1:6, 0:6

Czapski – Murach 6:7, 3:6

Woźniak – Kowalski 1:6, 3:6

Wyniki grupy tęczowej:

Nosek – Otłowski 6:2, 6:2

Bułkowski – Dąbrowski 5:7, 4:6

Otłowski – Dąbrowski 0:6, 4:6

Nosek – Bułkowski 4:6, 4:6

Bułkowski – Otłowski 6:4, 6:1

Nosek – Dąbrowski 7:5, 7:5

W meczu o siódme miejsce zmierzyli się Kamil Woźniak i Adam Otłowski. Wygrał ten pierwszy z wynikiem 6:0 i krecz Adama. Do spotkania o piąte miejsce między Jordanem Czapskim, a Krzysztofem Bułkowskim nie doszło z powodu kreczu Bułkowskiego Krzysztofa.

Tegoroczne półfinały stały na bardzo wysokim poziomie. W meczu Daniela Dąbrowskiego oraz Bartka Kowalskiego, kibice byli zachwyceni ich grą. Mocne uderzenia i częste wypady do siatki z obu stron gwarantowały przyjemną dla oka grę. Jednak i tym razem Bartłomiej Kowalski pokonał Daniela Dąbrowskiego 6:4, 6:2 tym samym awansując do finału.

Drugie półfinałowe spotkanie pomiędzy Bartoszem Murachem, a Jakubem Noskiem było zupełnie inne. Zawodnicy ganiali się od lewej strony do prawej, walcząc zaciekle o każdą piłkę, przez co ich mecz trwał ponad 3 i pół godziny. Zwycięsko z tej batalii wyszedł 19-letni tenisista z wynikiem 7:6, 3:6, 7:5.

Jakub Nosek po tak wyczerpującym meczu nie był w stanie rozegrać pojedynku z Danielem Dąbrowskim o trzecie miejsce.

W finale Bartłomiej Kowalski zdominował swojego rywala i gładko wygrał 6:0, 6:2. Tym sposobem przez cały kolejny rok Bartłomiej Kowalski może szczycić się tytułem zwycięzcy Mastersa.

Nagrody dla zawodników ufundowało Miasto Ostrołęka na czele z Prezydentem Miasta Ostrołęki Januszem Kotowskim oraz tradycyjnie wspierała nas Piekarnia Kurpiowska Serafin.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej walki, a kibicom dziękujemy za tak liczne wspieranie tenisistów z trybun mimo nieprzyjemnych warunków pogodowych.

Dodaj komentarz