Bartek Kowalski Mistrzem Ostrołęki!

To wspaniały weekend z tenisem ziemnym na kortach przy ul. Hallera 10 w Ostrołęce. Turniej Mistrzostwa Miasta Ostrołęki OPEN rozegrany pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki – Janusza Kotowskiego przyciągnął do rywalizacji 29 zawodników i zawodniczek z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łomży, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej, Łysych i Makowa Mazowieckiego.

Od wczesnych sobotnich godzin rannych toczyła się walka o wejście do niedzielnych półfinałów. Zawodnicy i zawodniczki zaprezentowali bardzo wysoki poziom, który przyniósł wiele emocji, pięknych spotkań i niesamowitych zagrań. Cały dzień zmagań wyłonił 4 najlepszych zawodników pierwszego dnia turnieju, którzy awansowali do niedzielnych półfinałów, a zostali nimi: Bartek Kowalski (Warszawa) pokonując w ćwierćfinale Adama Sado (Maków Mazowiecki) 6:0, 6:1; Tomasz Sokół (Białystok) pokonując w ćwierćfinale Sylwestra Puchalskiego (Ostrów Mazowiecka) 3:6,6:1,10:5; Kamil Woźniak (Ostrołęka) walkower od Marka Dawidczyka (Ostrołęka) i rewelacja turnieju 14 -letni Wiktor Kosowski (Łomża) pokonując w ćwierćfinale Krzysztofa Bułkowskiego (Łomża) 6:7, 7:6, 10:6.

Niedzielne półfinały to jeszcze większa gratka dla kibiców tenisa. Pojedynek Bartek Kowalski – Tomasz Sokół okrzyknięty przedwczesnym finałem był niesamowicie widowiskowy i obfitował w kosmiczne zagrania. Zwyciężył Bartek Kowalski 6:3, 6:1 meldując się w finale. Drugi półfinał to już trzy sety i wiele zwrotów akcji. Rewelacja turnieju Wiktor Kosowski pokonał Kamila Woźniaka 6:4,6:7,10:1. Po chwili oddechu dla zawodników przyszedł czas na wielki finał Bartek Kowalski – Wiktor Kosowski. Piękny mecz, niesamowite widowisko, tenis na najwyższym poziomie z obu stron. Wyrównane gemy i wymiany, ale „kropkę nad i” częściej stawiał Bartek Kowalski pokonując Wiktora Kosowskiego 6:2, 6:1. Tak więc Mistrz Warszawy został Mistrzem Ostrołęki. Wielkie podziękowania dla zawodników za tak wspaniałą rywalizację, dla kibiców za wspaniały doping i atmosferę na trybunach. Szczególne podziękowania dla sponsorów turnieju, Prezydenta Miasta Ostrołęki – Janusza Kotowskiego, który objął swoim patronatem cały turniej i ufundował pamiątkowe nagrody i statuetki oraz Piekarni Kurpiowskiej Serafin, za przepyszne wypieki i pieczywo, które dają siłę zawodnikom do tak wspaniałej rywalizacji.

Już za 2 tygodnie – 4,5 sierpnia Deblowe Mistrzostwa Miasta Ostrołęki, a za miesiąc 25,26 sierpnia VII Mistrzostwa Kurpi, na oba turnieju już dziś serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia na korcie.

Dodaj komentarz