ZARZĄD

Władze OST 2016

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wybrało nowe władze, które zajmą się organizacją imprez i szkoleniem w 2016 roku. Nowym prezesem OST został Dariusz Terlikowski, który w poprzedniej kadencji pełnił rolę sekretarza zarządu. W nowym pięcioosobowym zarządzie znaleźli się także: Adam Otłowski (sekretarz), Wiesław Wyszkowski, Tomasz Kania i Paweł Kwiatkowski (członkowie zarządu).

Do komisji rewizyjnej zostali wybrani: Piotr Mrozek (przewodniczący) oraz Mirosław Mazuch i Paweł Murach. Do wyborów nowych władz doszło w sali konferencyjnej hali MZOSTiIT przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Nowy zarząd Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego

Władze OST 2012

Jędrzej Nowak został wybrany ponownie prezesem Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego i przez kolejne cztery lata będzie sprawował tę funkcję.

Taką decyzję podjęli delegaci podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się 1 lutego 2012 roku w hotelu Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Do zarządu weszli także Dariusz Terlikowski (sekretarz) oraz Wiesław Wyszkowski, Jordan Czapski i Tomasz Bednarski.

Podczas spotkania powołana została także komisja rewizyjna, której przewodniczyć będzie Janusz Mierzejewski, a pomagać mu będą Tomasz Kania i Marek Dawidczyk.

Trochę historii

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zostało powołane do życia w październiku 2007 roku. Do tego czasu ostrołęcki tenis funkcjonował w ramach Miejskiego Klubu Sportowego Narew.

Na czele stowarzyszenia stanął Jędrzej Nowak, były prezydent Ostrołęki i główny propagator i organizator imprez tenisowych na terenie miasta. Został jednogłośnie wybrany na stanowisko prezesa OST.

W skład zarządu klubu weszli także: Marek Góralski (w roli sekretarza klubu), Wiesław Wyszkowski, Cezary Brzuzy i Wincenty Rybaczyk (członkowie zarządu).
Komisję rewizyjną tworzyli: Robert Bojarski (przewodniczący), Janusz Mierzejewski i Stefan Bieniecki.

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe postawiło sobie za cel promowanie i upowszechnianie gry w tenisa ziemnego. Cel ten realizowany jest poprzez organizację turniejów tenisowych (w kalendarzu na rok 2008 jest trzydzieści takich imprez) oraz szkolenie dzieci i młodzieży.