Bartłomiej Kowalski zwycięzcą Singlowego Turnieju Otwarcia!

W niedzielne popołudnie zakończył się Singlowy Turniej Otwarcia – pierwszy turniej rozgrywany na kortach ceglastych w tym sezonie. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach zmagali się nie tylko ze sobą nawzajem, ale niektórzy także z opadami gradu, które na szczęście tylko chwilowo odwiedziły Ostrołękę, aby ostatecznie wyłonić zwycięzcę, którym okazał się być Bartłomiej Kowalski z Warszawy.

Po bardzo zaciętych rozgrywkach pełnych dramaturgii do półfinałów awansowali Krzysztof Szkopek, Jakub Nosek, Bartosz Murach oraz Bartłomiej Kowalski.

Półfinał rozgrywany pomiędzy Jakubem Noskiem, a Krzysztofem Szkopkiem trwał bardzo długo i do samego końca spotkania nie można było przewidzieć kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6, 2:6, 7:10 dla trenera OST, który z powodu trudów tego spotkania nie był w stanie rozegrać finału.

W międzyczasie drugi półfinał toczył się na korcie głównym pomiędzy Bartoszem Murachem, a Bartłomiejem Kowalskim.  Od samego początku spotkania widać było dużą przewagę Kowalskiego. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1. W drugim secie nic nie zwiastowało odwrotu przebiegu meczu. Przy stanie 3:0 dla Kowalskiego, Bartosz Murach skreczował. Jak się okazało Bartek doznał kontuzji podczas ćwierćfinałowego spotkania i nie był w stanie grać na swoim najwyższym poziomie.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczał Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.