Tenisowy Prospreco Masters Cup 2017 przełożony

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe ze względu na panujące warunki pogodowe zdecydowało, że finałowym turnieju sezonu Prospreco Masters Cup 2017 zostanie przełożony na ostatni weekend września. Początkowo impreza miała zostać rozegrana w dniach 22-24 września.

W finałowym zawodach sezonu zaprezentuje się ósemka najlepszych zawodników. Najwyżej rozstawiony będzie Jordan Czapski, któremu plany w ostatnim turnieju będą chcieli pokrzyżować m.in. Kamil Woźniak, Krzysztofa Bułkowski, Bartosz Murach, Adam Otłowski, czy też Mateusz Matyczak. Czytaj dalej Tenisowy Prospreco Masters Cup 2017 przełożony

Boryszewski najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Zwycięstwem Rafała Boryszewskiego zakończyła się rywalizacja juniorów w mistrzostwach miasta Ostrołęki w tenisie ziemny. Zmagania wystartowały na kortach ziemnych przy ulicy Hallera, ale ze względu na opady deszczu zostały przeniesione do hali w Wojciechowicach.

W niedzielny poranek na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 od samego rana do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych młodzieżowej i mini tenisie. Rekordowa liczba 19 uczestników z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Zabieli oraz Olszewo-Borek dzielnie walczyła między sobą oraz z pogodą, która tego dnia niestety nie rozpieszczała.
Czytaj dalej Boryszewski najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Czapski obronił tytuł mistrza Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Nie było niespodzianki w tenisowych mistrzostwach Ostrołęki w tenisie ziemnym. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera zwyciężył Jordan Czapski broniąc po raz kolejny tytuł mistrza naszego miasta. W finałowym meczu pokonał pewnie Adama Ołowskiego 9:3.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych tenisiści w ciągu kilkunastu godzin rozstrzygnęli rywalizację w jednej z najważniejszych tenisowych imprez w sezonie. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera kibice byli świadkami ciekawych konfrontacji, ale prymat w mieście zachował Jordan Czapski, który pewnie wygrał kolejne mecze w drodze po złoto. Czytaj dalej Czapski obronił tytuł mistrza Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

SINGLOWE MISTRZOSTWA OSTROŁĘKI 2017 – GRY ZAWIESZONE DO GODZ. 10:45 (AKTUALIZACJA)

W związku z porannymi opadami deszczu korty miejskie przy ul. Hallera aktualnie nie nadają się do gry, dlatego też jesteśmy zmuszeni zawiesić rozgrywki co najmniej do godziny 10:45. Cały czas monitorujemy sytuację i będziemy przekazywać bieżące informacje na stronie oraz naszym facebookowym profilu. Mamy nadzieję, że aura pozwoli nam rozegrać dzisiejszy turniej.

AKTUALIZACJA

Właśnie rozpoczęliśmy gry pierwszej rundy. Mamy do dyspozycji aktualnie dwa korty. Opóźnienie wynosi ok. 2h w stosunku do pierwotnego planu, dlatego prosimy wszystkich zawodników o uwzględnienie tego przesunięcia czasowego w stosunku do pierwotnego planu gier. Do zobaczenia na kortach!

Zapisz swoje dziecko na treningi tenisa ziemnego!

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe rozpoczyna kolejny nabór dzieci i młodzieży do nowo powstających grup treningowych już od początku września. Jeśli wahasz się przed zapisaniem dziecka na treningi to OST zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe w najbliższą środę, czwartek i piątek o godz. 19.00 na orliku przy SP 2 w Ostrołęce przy ul. Papierniczej. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 517 111 212.

Tenisowe zmagania na kortach ziemnych. Dołącz

Aktywnie tegoroczne wakacje zakończą dzieci i młodzież dla których Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe wraz z MZOSTiIT zaplanowało turnieje młodzieżowy i mini tenisa. Rywalizacja zostanie przeprowadzona na kortach ziemnych przy ulicy Hallera.

W niedzielę, 3 września do rywalizacji przystąpią juniorzy i najmłodsi zawodnicy w turnieju mini tenisa. Zgłoszenia do turnieju w tych kategoriach należy kierować na adres stowarzyszenia ost.ostroleka@gmail.com lub tel. 517 111 212 (członek zarządu OST ds. szkoleń Rafał Wyrębek). Udział w turnieju młodzieżowym i mini tenisa jest bezpłatny!
Czytaj dalej Tenisowe zmagania na kortach ziemnych. Dołącz

Tenisowe singlowe mistrzostwa Ostrołęki. Weź udział

Najlepsi tenisiści z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpią do rywalizacji w mistrzostwach miasta. Rywalizacja zostanie przeprowadzona na kortach tenisowych przy ulicy Hallera, a najwyżej rozstawionym zawodnikiem rywalizacji będzie Jordan Czapski.

Do mistrzostw może zgłosić się każdy, kto chce ma ochotę sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi tenisistami sklasyfikowanymi w rankingu open. Obecnie liderem jest Jordan Czapski z dorobkiem 92 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Kamil Woźniak – 68 oczek, a trzeci jest Krzysztof Bułkowski – 62 pkt. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmują Bartosz Murach – 58 pkt., Adam Otłowski – 50 pkt., Mateusz Matyczak – 46 pkt., Konrad Czapski – 44 pkt. i Jakub Nosek – 38 pkt.

Czytaj dalej Tenisowe singlowe mistrzostwa Ostrołęki. Weź udział

Deblowy triumf Styły i Bułkowskiego (zdjęcia, wideo)

Adam Styła z Zambrowa w parze z Krzysztofem Bułkowskim z Łomży okazali się najlepszą parą deblową tenisowych mistrzostw Ostrołęki. W finałowym meczu po emocjonującym starciu na korcie w Dawii pokonali Jordana Czapskiego i Mirosława Mazucha 9:7.

W pierwszym dniu rywalizacji dwanaście par deblowych podzielonych na dwie grupy rozegrała aż trzydzieści meczów. Po dwa najlepsze deble wywalczyły awans do półfinałowych meczów. W pierwszym z nich Jordan Czapski z Olszewo-Borek w parze z Mirosławem Mazuchem z Pupkowizny pokonali Marka Dawidczyka i Jakuba Noska 9:4. Czytaj dalej Deblowy triumf Styły i Bułkowskiego (zdjęcia, wideo)

Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki. Plan gier

Dwanaście par przystąpi do rywalizacji w „Deblowych Mistrzostwach Miasta Ostrołęki”. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w dwóch grupach (A i B) po sześć par deblowych w każdej grupie. W grupach obowiązuje systemem „każdy z każdym” do 9 wygranych gemów w przypadku stanu 8:8, rozegrany zostanie tie-break do 10 punktów, a przy stanie w gemie 40:40 (równowagi) obowiązuje złota piłka.

Z obu grup do rozgrywek finałowych (pucharowych) awansują po dwie najlepsze pary. Półfinały do dwóch wygranych setów na krzyż zwycięzca grupy A z drugą parą grupy B i zwycięzca grupy B z drugą parą grupy A. Zaczynamy w sobotę o 9:00 rozgrywki grupowe (poniżej podział na grupy i plan gier). Prosimy o przybycie co najmniej 15 minut przed swoim meczem i przeprowadzenie rozgrzewki (do dyspozycji kort nr 2, boisko do mini tenisa i ścianka) – ze względu na dużą liczbę gier obowiązuje dyscyplina czasowa. Półfinały i finał w niedzielę. Inne szczegóły będą ustalane w trakcie turnieju. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia a kibiców zachęcamy do kibicowania. Czytaj dalej Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki. Plan gier