Kowalski najlepszy na otwarcie sezonu (zdjęcia, wideo)

Bartłomiej Kowalski z Warszawy okazał się najlepszym zawodnikiem Tenisowego Turnieju Otwarcia na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. W finale po niezwykle ciekawym i emocjonującym spotkaniu pokonał dominatora ostrołęckich turniejów Jordana Czapskiego 6:4 6:2.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiła rekordowa liczba 47 zawodników z Ostrołęki, i powiatu ostrołęckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Makowa Mazowieckiego, Łomży, Zambrowa, Pisza oraz Warszawy. Od pierwszej rundy rywalizacji nie brakowało ciekawych i zaciętych batalii.

Triumfator zawodów w pierwszej rundzie pokonał Tomasza Szabłowskiego 9:0. W drugiej rundzie zawodnik z Warszawy pokonał Bartosza Muracha 9:3. W ćwierćfinałowym starciu Bartłomiej Kowalski wygrał z Mateuszem Matyczakiem 9:1. W półfinale tenisista ze stolicy wygrał z kolejnym ostrołęczaninem Kamilem Woźniakiem w dwóch setach 6:0 6:1.

W finale czekał Jordan Czapski, który w poprzednich rundach kolejno eliminował Marcina Chmielewskiego 9:3, Bartłomieja Otłowskiego 9:4, Sylwestra Puchalskiego 9:1 i w półfinale Krzysztofa Bułkowskiego 6:0 6:3. W finałowym meczu na kortach ziemnych przy ulicy Hallera Bartłomiej Kowalski pokonał Jordana Czapskiego w dwóch setach 6:4 6:2.

Skrócone wyniki rywalizacji w turnieju, ćwierćfinały: Jordan Czapski – Sylwester Puchalski 9:1, Krzysztof Bułkowski – Konrad Czapski 9:1, Kamil Woźniak – Mariusz Piątek (krecz Piątka), Bartłomiej Kowalski – Mateusz Matyczak 9:1. Półfinały: Jordan Czapski – Krzysztof Bułkowski 6:0 6:3, Kamil Woźniak – Bartłomiej Kowalski 4:6 2:6. Finał: Jordan Czapski – Bartłomiej Kowalski 4:6 2:6.

Szersza relacja wraz z galeriami zdjęć na stronie patrona medialnego sport.moja-ostroleka.pl.